Екскурсія в Ужгород (етнографічний та краєзнавчий музеї) та с. Середнє (винні підвали з дегустацією вин)

Ужгород: краєзнавчий  музей

У письмових джерелах Ужгород згадувався вже в 872 році як слов'янське укріплення. Сучасний вигляд ужгородський замок придбав після неодноразових перебудов в XVI столітті. Зараз тут розташовується обласний краєзнавчий музей, багаточисельні експонати якого розповідають про багатства краю, про його древню і нову історію. Серед них - немало унікальних. Наприклад, бронзовий скарб, знайдений в селі Бегані Берегівського району: більше ста всіляких виробів - від прикрас до зброї. Ужгород:  етнографічний музей Тут зберігаються також "Острожська біблія" Івана Федорова (1581), "Лексикон словеноруський" Памви Берінди (1657) та інші першодруковані тексти.

На схилі Замкової гори, поряд з середньовічним замком розташовано Закарпатський музей народної архітектури і побуту. У ньому зібрані найбільш характерні зразки народної архітектури різних етнічних груп населення Закарпаття кінця XVIII - середини XX століття.


Винні погреби, с.Середнє

Закарпатська область є визнаним центром виноробства. Слід зазначити, що закарпатські вина по своїх смакових якостях не поступаються кращим європейським марочним аналогам. Якість закарпатських вин можна оцінити, відвідавши екскурсію по винних льохах з дегустацією в агропромисловій фірмі "Леанка" в селі Середньому. Тут випускаються сухі марочні та ігристі вина - Закарпатське, Бастардо, Мерло, Леанка, Стародавній замок, Каберне, Берегівське, Середнянське, Чарівниця Карпат, Кагор Український Сонце в бокалі, Троянда Закарпаття. По бажанню, можна придбати всі вподобані вина в магазині при заводі.