Екскурсія в Хуст (сироварня, лозоплетіння, страусина ферма, оленяча ферма, долина нарцисів)

Надзвичайно насичена екскурсія з відвідуванням приватної сироварні за швейцарською технологією в селі Н.Селище, відвідуванням оленячої і страусиної ферм, та ценру лозоплетіння в селі Іза. Крім того, під час екскурсії за домовленістю можливо організувати відвідування канатної дороги Хуст сироварня з підняттям та фотографувванням на вершині. А весною під час екскурсії відвідуємо Долину нарцисів.

Приватна сироварня в селі Нижнє Селище

Це перша приватна сироварня, яка є соціальним проектом Закарпатської асоціації місцевого розвитку і Європейского кооперативу "Лонго Май". Селиська сироварня за допомогою сучасного обладнання за швейцарською технологією виготовляє три сорти сиру: "Селиський", "Хуст", "Нарцис Карпат". Для виготовлення сиру береться екологічно-чисте молоко, яке поставляється приватними господарствами місцевих селян. На сироварні проводяться екскурсії з дегустацією усіх вироблених сортів сиру.

Хустський замок

Хустський замок

Офіційно місту трохи більше 900 років. Все почалося з замкового зміцнення на горі. В1242 році татарська орда завдала величезної шкоди замку, але воїн на ім'я Хуст, що прийшов з Угорщини зміг перемогти їх. Повернувшись додому він дізнався що його дружина Тиса і дочка Ріка врятувалися в підземеллі і був звичайно несказанно цьому радий. З тих пір і назвали дві протікаючі через місто річки іменами цих двох улюблених жінок князя Хуста. Замок у Хусті створювався в основному в 11-12 століттях. Кажуть від татарської навали він був взагалі неприступним. Після навали його вдало відродили і замок прослужив на благо народу цілих 400 років поки в нього не влучила блискавка і не трапилась перша пожежа. Але на жаль перша не була остання. У середині 18 сторіччя знову в нього влучила блискавка і на цей раз замок постраждав дуже сильно. З тих пір він помирає. Потихеньку але помітно. Стін стає менше. Але навіть дивлячись на них, усвідомлюєш всю міць цієї твердині, що стоїть на вершині високої гори над старовинним містом Хуст. З майданчика, розташованого біля стін замку, відкривається чудова панорама на місто та його околиці.

Замок Дракули. Є у цього замку і темна, містична сторона, пов'язана з ім'ям графа Дракули. Напевно немає такої людини, яка не чула б про Влада Дракулу, чиє ім'я обплутано масою чорних легенд. Всі знають, що він жив у Трансільванії на території сучасної Румунії і відрізнявся однією особливістю: любив, м'яко кажучи, кровиночки попити. Але мало хто знає, що відомий вампір має безпосереднє відношення і до прекрасної закарпатській землі. Ось вам історія, цілком реальна й історично підтверджена. У 1329 році угорський король за особливі заслуги перед короною і Його Величністю подарував лицарю Драгу і його брату Вальку Хустський замок з околицями. Околиці на той час становили мало не третина Закарпаття.

Свою штаб-квартиру брати вирішили організувати в селі Драга недалеко від Хуста (нині с. Драгово). Драг в перекладі з румунської означає чорт. Очевидно, що ім'я Драг насправді було прізвиськом, так як за свідченням тогочасних джерел, був він людиною відважним і злим, мав моторошний норов і ще більш страшне обличчя, понівечене масою шрамів.

Угорський король частенько брав у борг у Драга гроші, а віддавав землями. Тому скоро володіння Драга зросли в кілька разів, а сам лицар достатньо знахабнів і почав вимагати від короля додаткових привілеїв. Бідний король зрозумів, що виростив монстра, і вирішив його позбутися. Але воювати проти Драга було справою нелегкою, тому в сусідньому Виноградівському замку король поселив ще одного завзятого воїна - барона Пітера Берен, і доручив йому позбутися Драга будь-яким способом. У ході нескінченних боїв барон витіснив Драга з рівнини і змусив переселитися в гори Трансільванії, де рід Драків або Дракул живе і донині. А всім відомий Влад Дракула є прямим спадкоємцем лицаря Драга - власника Хустського замку.

Центр лозоплетіння, село Іза

Популярний серед туристів сувенірний ринок, де торгують переважно виробами з лози. Село Іза прославилося як центр лозоплетіння ще в XIX ст. Одним з його родоначальників був ремісник І. Кашко. Він навчив цьому ремеслу двох синів, а потім воно поступово стало основним заняттям мешканців села. Свої вироби вони продавали на базарі в Хусті і в інших місцях. Зараз під відкритим небом вздовж центральної вулиці торгують протягом року. На містках біля хат можна побачити викладені на продаж кошики, крісла, стільці, столики, етажерки, шафи, будиночки для кошенят, ящики, абажури, блюда, тарілки, вази, шкатулки.

Долини нарцисів

В околицях сироварні, вже на початку травня очікують цвітіння Долини нарцисів Долина нарцисів - природня родзинка Закарпаття Фахівці очікують, що Долина нарцисів масово розквітає на початку травня.

Оленяча, страусина ферми та інші фотографії з екскурсії