Вплив апітерапії на людину

Про результати виконання науково-дослідної роботи «Вивчення впливу факторів апітерапії на серцево-судинну, дихальну системи і показники нейро-гормональної регуляції людини» Договір NL- 11 ІІДР 08 від 21.04.08 р.

Вплив апітерапії на людину

У червні 2008 року Запорізький державний медичний університет провів на пасіці в селі Мала Токмачка Оріхівського району Запорізької області незалежні дослідження впливу факторів апітерапії на серцево-судинну, дихальну системи і показники нейро-гормональної регуляції людини.

У літературі є дані про те, що перебування людини в безпосередній близькості з бджолиним вуликом сприятливо впливає на здоров'я людини, однак зовсім не досліджені біологічні ефекти такого впливу. Тому метою даного дослідження було визначення показників основних систем життєзабезпечення організму під впливом перебування людини в близькому контакті з бджолиними сім'ями.

Для проведення досліджень, головою районного товариства бджолярів, були підготовлені спеціальні вулики-кушетки з інгаляційними вікнами на яких поміщали досліджуваних пацієнтів. За допомогою сучасних комп'ютерних діагностичних систем були досліджені показники функціональної діяльності серцево-судинної системи (грудна реографія і ЕКГ). А також показники кардіоінтервалометріі оброблені відповідно до стандартів Європейського товариства кардіології та Північноамериканського товариства кардіостимуляції та електрофізіології показують стан нервової і гормонально-гуморальної регуляції організму - системи найбільш чутливою до дії факторів зовнішнього і внутрішнього середовища і відбиває якість здоров'я людини.

Апітерапія Після запису досліджуваних показників пацієнт поміщався на вулик-кушетку на 30 хвилин, після чого проводили повторний запис. Було обстежено 30 пацієнтів, які щодня отримували сеанси апітерапії протягом 5-10 днів.

Проведена порівняльна оцінка досліджуваних показників до і після сеансу апітерапії, а також в динаміці щоденних досліджень.

Результати досліджень показали позитивний вплив сеансів апітерапії на показники серцево-судинної системи і нейрогормональної регуляцію організму пацієнтів.

У серцево-судинній системі позитивні достовірні зміни проявляються у вигляді зниження частоти серцевих скорочень, збільшення ударного обсягу серця і потужності серцевого м'яза, зменшення периферичного опору судин, зниження артеріального тиску. Описані зміни показників діяльності серцево-судинної системи свідчать про підвищення якості роботи однієї з основних систем життєзабезпечення організму.

В системі нейрогормональной регуляції під впливом сеансів апітерапії відбувається збільшення потужності цієї системи, поліпшення балансу симпатичної і парасимпатичної нервової системи, зменшення стресорної готовності організму. Такі зміни характеризують поліпшення якості здоров'я людини.

У дихальній системі виявлено бронхолітичний ефект з поліпшенням показників форсованого дихання.

Серед механізмів позитивного впливу сеансів апітерапії заснованої на близькому контакті пацієнта з бджолиними сім'ями є: мікровібраціонний масаж що виходить з бджолиного вулика, негативно заряджені попи утворюються в результаті польоту бджіл і стікання електричних зарядів з волосків на тілі комахи, інгаляції сумішшю медичного прополісу, квітковий нектар виходячий із вулика з активно працючими бджолиними сім'ями, і можливо взаємодією біополів бджолиних сімей і людини.

Висновок

Проведені дослідження показали позитивний вплив сеансів апітерапії на зміну показників основних систем життєзабезпечення організму. Метод апітерапії заснований на близькому контакті пацієнта і бджолиних сімей може бути використаний в якості фізіотерапевтичних процедур для профілактики і лікування захворювань серцево-судинної, дихальної та вегетативної нервової систем.

У дослідженнях брали участь:

  • Жулинський В.А. - доцент кафедри патофізіології ЗДМУ, кандидат мед. наук;
  • Усенко С.І. голова районного товариства бджолярів;
  • Іваненко Т.В. студент 6-го курсу мед. ф-ту ЗДМУ;
  • Мірошіпков В.В. студент 5-го курсу мед. ф-ту ЗДМУ;
  • Проректор з наукової роботи ЗДМУ, доктор медичних наук, професор В.А.Туманскій;
  • Доцент кафедри патофізіології ЗДМУ кандидат мед. наук, доцент В.Л.Жулінській.
Апітерапія

Дивіться також:

Сон на бджолиних вуликах в Карпатах

Раді запропонувати гостям та відвідувачам готеля нову унікальну SPA-послугу - сон на бджолиних вуликах.
Бджоли створюють величезне біологічне магнітне поле, під дією якого відбувається вирівнювання порушень електромагнітного поля людини.

Детальніше »»»

Ловля форелі  на Закарпатті

Вам надається унікальна можливість власноруч зловити на вудку форель, яку запечуть на вугіллі і податут на стіл.
Форель - хижа і дуже обережна риба, що живе в гірських і проточних річках.

Детальніше »»»

Відпочинок в Карпатах з басейном

Якщо ви втомилися з дороги до місця відпочинку в нашому затишному куточку Закарпаття, перше що можна зробити вже прямо "на порозі" - це зануритись в басейн, наповнений свіжою джерельною водою що збігає з гір!
Для наших відпочиваючих в Карпатах кілька басейнів на будь-який смак =)

Детальніше »»»

Відпочинок в Закарпатті зимою

Біля готелю обладнана гірськолижна траса з великим бугельним підйомником та сніговими гарматами. Довжина траси становить 850м з перепадом висот у 140 м. Для дітей організована невелика траса з дитячим бугельним підйомником на 100 метрів. Також в готелі відкритий прокат гірськолижного спорядження: лижі з ботінками, сноуборди, сноублейди, санчата, тарілки.

Детальніше »»»